SportNews.hr

prava sportska priča

CARWIZ rent a car - brzi i povoljni najmovi vozila

Od 10 izvanrednih šansi Trnje je imalo 75 posto, a samo je Martinović promašio četiri. Vratar Orlović se nada da u sljedećoj utakmici neće biti najbolji ponikvaš. Martinović pita: zašto smo primili gol u 92. minuti?

PONIKVE - TRNJE 1:1 (0:1)

ZAGREB - Igralište u Stenjevcu. Gledatelja: 150. Glavni sudac: Podgorski-Boček (Zagreb) 6,5. Pomoćni suci: Jakopec i Rašić. Četvrti sudac: Fišić (svi Zagreb). Delegat: Janić (Goli vrh).

Strijelci: 0:1 - Martinović (22), 1:1 - Banovec (90+2).

PONIKVE: Orlović 7,5, Brcko 6, Živković 5,5, Miklečić 5,5, Bukvašević 6, Banovec 7, Kahlina 6, Zubčić 6 (od 84. Kopljar -), Bartolić 6,5, Camara 6 (od 67. Azizi 6), Lojber 5,5 (od 78. Vrančić -). Trener Pipinić 6.

TRNJE: Gudelj 7,5, Nikšić 6, Bernobić 6, Čačić 6, Čolić 6, Dadić 6,5, Pleić 6 (od 57. Dianežević 6,5), Rilov 6, Kurbalić 5,5 (od 59. Roglić 6), Josipović 6, Martinović 7 (od 83. Marušić -).Trener Bračun 6,5.

Ocjena utakmice: 6.
Igrač dvoboja: Orlović (Ponikve).

Činjenica da je pet od sedam susreta ovog kola završilo neodlučeno, s minimalnim brojem golova, može značiti veliku izjednačenost, ali i navoditi na zaključak kako se igra kvalitetno loše. Ni jedna momčad osim Lučkog i Mladosti nije se značajnije pomaknula na ljestvici. Na Ponikvama je bilo možda i deset izvanredno povoljnih šansi: 75 posto na strani Trnja za koje je samo Martinović, osim jednog, mogao zabiti još četiri pogotka i osigurati svojoj momčadi "ranu" pobjedu. No, to ne znači kako je toliki broj stvorenih, a neiskorištenih prigoda, pružio neku osobitu kvalitetu. Rukovodstva se trebaju zamisliti: zašto se tako jednostavno dolazi do šansi i zbog čega se one tako jeftino prokockaju.
Poslije utakmice prišli smo glavnom napadaču Trnja Vlatku Martinoviću s tvrdnjom: mogli ste "ubiti" domaćina, kakve ste šanse propustili. On baš nije bio zadovoljan takvim pitanjem i odgovorio je:
-Mogli smo zadržati i prednost od 1:0. Primili smo gol u 92. minuti. Tko je za to kriv?
Osim te četiri prigode Martinovića glavni događaji zbivali su se zapravo u pet minuta sudačke nadoknade osnovnog vremena. Šanse su se redale s jedne i druge strane. Fran Marušić je također imao idealnu prigodu za Trnje.
Igrač utakmice je, kao i u prošlom kolu u Jarunu, opet bio vratar Ponikvi Antonio Orlović.
Nešto se događa kad je golman stalno najbolji?
-Dobio sam konačno golmanskog trenera, odgovorio je Orlović, iako se pitanje odnosilo na učinak cijele momčadi, a ne njegov.