SportNews.hr

prava sportska priča

CARWIZ rent a car - brzi i povoljni najmovi vozila

Nikad utakmice u Maksimiru kao večeras! Dinamo do 93. minute vodio s 3:1 da bi Šahtar izjednačio i na ljestvici stekao prednost u golovima u gostima. Bjelica pogodio inzistiranjem na dolasku Ivanušeca

DINAMO - ŠAHTAR 3:3 (1:1)

ZAGREB - Stadion u Maksimiru. Gledatelja.: 28.316. Glavni sudac: Brych (Njemačka) 6. Pomoćni suci: Borsch i Lupp. Četvrti sudac: Jablonski (svi Njemačka).

Strijelci: 0:1 - Alan Patrick (13), 1:1 - Petković (25), 2:1 - Ivanušec (82), 3:1 - Ademi (89), 3:2 - Junior Moraes (90+3), 3:3 - Tete (90+8) 11 m.

DINAMO: Livaković 7, Theophile-Catherine 7, Dilaver 7, Perić 7, Stojanović 6 (od 72. Ivanušec 7,5), Moro 6,5, Ademi 8, Olmo 7, Leovac 7, Petković 8 (od 90. Kadzior -), Oršić 6,5 (od 77. Gjira 7). Trener Bjelica 7,5.

ŠAHTAR: Pjatov 7, Dodo 7,5, Krivcov 7, Matvijenko 7 (od 86. Dentinho -), Ismaily 7, Stepnenko 7 (od 90. Marcos -), Taison 7,5, Alan Patrick 7 (od 84. Tete 7), Marlos 6,5, Kovalenko 7, Junior Moraes 7. Trener Castro 8.

Ocjena utakmice: 8.
Igrač dvoboja: Petković (Dinamo).
Isključeni Moro ( 74) i Marlos (79) zbog drugih žutih kartona.

Kada je u 89. minuti Ademi zabio za 3:1 činilo se kako Dinamo ništa ne može zaustaviti na putu prema proljetnom dijelu natjecanja u Ligi prvaka. Kada je u 72. ušao, pa deset minuta kasnije postigao vodeći gol, Ivanušec je nagradio Bjeličino uporno zahtijevanje da iz Lokomotive dođe u Dinamo. Kada je u 74. minuti Dinamo ostao s deset igrača, poslije drugog žutog Moru, izgledalo je kako se ni bod neće moći očuvati. No, i gosti su za pet minuta ostali s desetoricom: iz jednakih razloga isključen je Marlos. Drama su približavala vrhuncu, ali je imala dva čina. U prvom Dinamo je postigao dva prekrasna gola. Onda je počelo pet minuta nadoknade osnovnog vremena. Domaći nisu shvatili, ili više nisu mogli da se igra do zadnje sekunde. Kao da je olako primljen gol u 93. minuti. Potom je nastupio nevjerojatan završetak: u napad je otišao vratar Pjatov i bio srušen. Poslije konsultacije s VAR-om Nijemac je dosudio kazneni udarac. Završilo je 3:3.
Vjerojatno u Maksimiru nikad dosad nije odigrana tako dobra, uzbudljiva, dalekosežna i u krajnjoj liniji neobična utakmica. Poslije nje treba samo hvaliti, iako ostaje i pitanje zašto se to Dinamu dogodilo. Možda bi Bjelica ipak morao biti mirniji? Sudac sudi kako sudi!